آموزش کار با نرم افزارwinrar:
هدف فشرده کردن فایلها و یا از حالت فشرده خارج کردن آنها .
این نرم افزار برای کاربران اینترنت یکی از نرم افزارهای الزامی می باشد چون توسط این برنامه می توان فایلها را فشرده نمود و حجم آنها را کاهش داد. توجه داشته باشید که معمولا برای اینکه فایلها در اینترنت سریع تر دانلود شوند فایلها را فشرده می کنند که کاربران اینترنت پس از دانلود باید فایلها را از حالت فشرده خارج نموده وبرای این کار لازم است برنامه winrar یا برنامه های مشابه درسیستم کاربر نصب باشد.
روش کار با برنامه winrar
نصب برنامه winrar:
ابتدا برنامه winrar را باید نصب نمود که اگر این برنامه را درسیستم ندارید می توانید از

سایت سازنده و یا از اینجا دانلود نمائید بعد از دریافت ، برنامه را نصب نموده که نصب آن بسیار ساده می باشد .
فشرده کردن فایلها توسط برنامه winrar:
بر روی فایلی که می خواهید آنرا فشرده کنید کلیک راست نموده و گزینه add to archive را انتخاب و کلیک کنید و در کادر ظاهر شده می توانید یکی از پسوندهای rar یا zip را انتخاب نمائید . که اگر می خواهید حجم فایلتان بیشتر کم گردد گزینه creat solid archive را تیک دار کنید و سپس ok کنید که فایل فشرده می شود و مدت این عمل بستگی به حجم فایل دارد .
 
رمزدارکردن فایلها :
اگر میخواهید فایلتان علاوه بر فشرده شدن رمز دار نیز گردد بعد از آنکه بر روی فایل کلیک راست نموده و add to archive را کلیلک می کننید بر روی سربرگ advanced و set password کلیلک کرده و رمز مورد نظر را دوبار وارد کرده و ok کنید .
خارج کردن از حالت فشرده:
معمولا همانطور که قبلا گفته شد فایلهای موجود دراینترنت فشرده می باشند و برای اینکه آنها را از حالت فشرده خارج نمائید کافی است بر روی فایل فشرده کلیلک راست نموده و یکی از گزینه های extract files یا extract here را انتخاب نمائید . که اگر extract files را انتخاب نمائید می توانید مکانی را که می خواهید فایل در آنجا از حالت فشرده خارج شود را انتخاب نمائید . و اما extract here فایل را در همان مکان از حالت فشرده خارج میکند.

ساخت فایل اجرایی exe توسط winrar:
بر روی فایل کلیک راست کرده و گزینه add to archive و سپس در کادر، گزینه create sfy archive را تیک دارکنید. در سربرگ advanced مسیری را که می خواهیم در آنجا فایل از حالت فشرده خارج گردد را مشخص کنید البته این مسیر به صورت پیش فرض بوده و کاربر میتواند آنرا تغییر دهد . قسمت run after extraction مربوط به اجرا کردن setup اصلی نرم افزار بعد از آنکه از حالت فشرده خارج شد می باشد که می تواند exe. نام فایل می باشد.
در قسمت load sfx logo می توان یک عکس با فرمت bmp مثلا در ابعاد 90* 300 به آن توسط browse معرفی نمود که این عکس درکادربرنامه ظاهر میشود . و در قسمت load sfx icon می توان یک آیکن ( یک فایل با پسوند ico ) به آن به عنوان آیکون setup معرفی نمود و بعد ok می کنیم.
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۹/۰۶/۲۱;ساعت ۱۱ قبل از ظهر;  توسط حسین;  |